Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Komposition fra “Det Genskabte Køkken”, 1980. Sign. P Kirkeby 80, e.a. XIII/XX. Trykt hos Hostrup-Pedersen & Johansen. Litografi i farver. Bladstørrelse 63×45,5.
Litteratur: Wivel nr. 16.7
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019
16 bud