1821/1611
Et par samt en enkelt Næstved stage af messing, balusterformede stammer på runde fodstykker. 18. og 19. årh. H. 13–16,5. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker og mindre buler.
Varia, 24. maj 2018
Vurdering
Hammerslag