2142/824
Søren Robert Lund (f. 1962)
“Stol til Arken”. Et par stole med stel af lamineret højglanslakeret træ, Sæde og armlæn af rustfrit stål. Udført hos Søborg Møbler. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og rust. Afskalninger på stel. Et sædestykke løst. Et manglende beslag.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag