1243/​127

Fritstående skrivebord af rosentræ og nødderod, rigt prydet med beslag af bronze, sarg med tre skuffer. Rococoform. 20.-21. årh. H. 79. L. 124. B. 63.

Enkelte ridser og mærker.

Ældre malerier og antikviteter, 22. oktober 2012

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK