1243/127
Fritstående skrivebord af rosentræ og nødderod, rigt prydet med beslag af bronze, sarg med tre skuffer. Rococoform. 20.-21. årh. H. 79. L. 124. B. 63.
Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og antikviteter, 22. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag