Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Grædende foster”. Sign. Kvium 90, 47/50. Radering. Bladstørrelse 32×25. Uindrammet.
Litteratur: “Michael Kvium: Det trykgrafiske værk”, 1979–2006, afb. s. 49.
Håndteringsmærker og ridser.