1950/148
Anna Lundqvist (f. Frederiksberg 1888, d. 1976)
Parklandskab med en familie på spadseretur. Sign. Anna Lundquist. Olie på masonit. 133×110.
Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre afskalninger samt overfladeridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag