2034/733
Ubekendt møbeldesign
Et par lænestole med ben og armlæn af bejdset bøg, betrukket med lyst grønt uld. 1930–40'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Let løse samllinger.
Moderne kunst og design, 18. august 2020
Vurdering
Hammerslag