2120/​231

Et par stager af bronze i antikiserende stil, tredelte stammer med slyngende slanger, på trepas fodstykker. Lyspiber udformede som snegle. 20. årh. H. 28 cm. (2)

Proveniens: Erik Brandt.

Aldersrelaterede spor.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag