12110/269
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
En Skagensfisker, Hoved. Tryksign. M. Ancher. Litografi. Udgivet af Winkel og Magnussen i 1956. Bladmål 25×20. Rammemål 40×35.
Aldersrelateret slitage.
Kunst, antikviteter & design, 11. marts 2021
Vurdering
Hammerslag