12110/​269

Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)

En Skagensfisker, Hoved. Tryksign. M. Ancher. Litografi. Udgivet af Winkel og Magnussen i 1956. Bladmål 25×20. Rammemål 40×35.

Aldersrelateret slitage.

Kunst, antikviteter & design, 11. marts 2021

Vur­dering

800–1.200 DKK

Hammerslag

440 DKK

440 DKK
420 DKK
400 DKK