1822/43
Sven Havsteen-Mikkelsen, efter Rembrandt (f. Argentina 1912, d. Ærøskøbing 1999)
“Manden med den gyldne hjelm”. Kopi efter Rembrandt. Sign. monogram S.H.M. Olie på lærred. 67×47,5.
Enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 28. maj 2018
Vurdering
Hammerslag