2438/652
Dansk møbeldesign
Overpolstret tre-personers sofa i svungen form med ben af bejdset bøg, betrukket med mønstret velour. 1930–40'erne. L. 192.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Eftersyn
Fra
i
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering