2440/2076
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ref. 421. Mekanisk værk med kroneoptræk. Støvkapsel af metal. Ø 56 mm. Vægt ca. 111 g. ca. 1916.
Forgyldt kæde medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Graveret.
Vurdering
12 bud
846622 | ||
900678 | ||
846622 | ||
900678 | ||
846622 | ||
999018 | ||
898252 (Autobud) | ||
999018 | ||
898252 (Autobud) | ||
999018 | ||
898252 | ||
999018 |