2427/​852

Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)

Et par cigarhumidorer af palisander. Udført og stemplet hos Dansk Designs Denmark, IHQ. Udført 1960'erne. H. 15. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Den ene med limet samling, den anden med løs samling. Et låg med afslag.

Moderne kunst og design, 2. juli 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag