2119/265
Dansk barok dragkiste af valnøddetræ. 18. årh.s midte. H. 108. B. 127. D. 64.
Småskader. Brugsslitage. Øverste skuffe med defekt lås. Bagbeklædning 20. årh. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag