2204/10
I. H. Brandt (f. København 1850, d. Frederiksberg 1926)
Bølgerne brydes ved en klippekyst. Sign. I.H. Brandt, 1921. Olie på lærred. 89×141.
Én reparation/lap på bagsiden. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag