2441/9
“Anne Marie” bestik af sølv. Danmark, 20. årh. Vægt ekskl. dele med stål 2446 g. (86)
Bestående af: 12 middagsknive, 12 middagsgafler, 6 suppeskeer, 12 frokostknive, 12 frokostgafler, 12 frokostskeer, 6 kagegafler, 11 oste/smørknive, 1 øloplukker, 2 serveringsskeer.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle dele med rødlig oxideret (?) overflade.
Vurdering
1093133 | ||
891280 (Autobud) | ||
1093133 | ||
891280 (Autobud) | ||
846622 | ||
891280 | ||
944871 | ||
899542 |