Bjarni Sigurdsson m.fl. (f. 1965)
Tre vaser af keramik, modellerede med skråt afskåret hals, dekorerede med melerede glasurer. Sign. B.S. Nr. 52 og 88. H. 10,5–13,5. Samt to minivaser, den ene kinesisk med dekoreret med blå krakeléglasur. Signerede. H. 7,5 og 8. (5)
Grøn vase med kalkaflejringer.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021