2118/895
Christian Dell (f. Offenbach am Main 1893, d. Wiesbaden 1974)
Justérbar bordlampe med stamme af forkromet metal. Skærm og fod af grønlakeret metal. Udført hos Koranda. H. 44.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre malingafskalning. Nogle buler på top af skærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud