2139/180
Jens Sinding Christensen (f. Gentofte 1888, d. 1980)
Et havneløb med sejlskibe og dampere ved kaj. Sign. monogram 1927. Olie på lærred. 80×70.
Krakeleringer minimal bule samt revne, ca. 2 cm. Behov for rensning og opstramning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag