2432/186
Oscar Knudsen (f. 1898, d. 1971)
Hestetrukken Frederikbergsporvogn på Vesterbrogade Sign. Oscar Knudsen 1938. Olie på lærred. 39×56,5.
Enkelte minimale krakeleringer.
Vurdering
1160875 | ||
823261 | ||
1160875 | ||
823261 | ||
818571 |