902/640
Sven Havsteen-Mikkelsen (f. Argentina 1912, d. Ærøskøbing 1999)
Solnedgang over Saurbær Kirke, Island 1989. Sign. SHM samt sign. på blændrammen med titel. Olie på lærred. 95×197.
Udstillet: Corner, København, 1989.
Malerier og skulpturer, 8. juni 2021
Vurdering
Hammerslag