2027/​569

Johan Behrens (f. København 1904, d. Gilleleje 1967)

Marine. Sign. Behrens 1938. Olie på lærred. 60×90.

Minimale krakeleringer.

Moderne kunst og design, 30. juni 2020

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

12 bud

(Autobud) 1.650 kr.
1.600 kr.
(Autobud) 1.550 kr.
1.500 kr.
(Autobud) 1.450 kr.
1.400 kr.
(Autobud) 1.350 kr.
1.300 kr.
1.150 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.