2435/​7565

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

“Résistance masculine” fra mappen “Schweizer Suite”. Sign. Jorn 53, 39/50. Udgivet af Edition van de Loo, München 1961. Trykt hos Graf-Presse, München. Bladstørrelse 38×27,5.

Litteratur: Van de Loo nr. 165.

Proveniens: Karl P. Van Stuijvenbergs samling.

Original stand. Undersøgt i ramme.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

843781 4.200 DKK
815191 4.000 DKK
1005284 3.800 DKK
806575 (Autobud) 3.600 DKK
1005284 3.600 DKK
806575 3.400 DKK
843781 3.200 DKK
806575 3.000 DKK