2008/383
Tre par lysestager og to enkelte stager af messing, runde og kantede fodstykker. 18.-19. årh. H. 17–24,5. (8)
To stage med repartioner. Trykkede fodstykker og lysmanchetter. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag