2033/299
Augusta Dohlmann (f. Frederiksberg 1847, d. sst. 1914)
Parti fra Kullen, 1899. Betegnet på bagsiden Aug. Dohlmann 1899. Olie på lærred. 34×45.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag