2041/9129
Grand Tour buste af forgyldt bronze, den romerske (med)kejser i årene 161–169 e. Kr. Lucius Verus. Efter buste i Louvre. 19. årh. Monteret på base af mahogni. H. 19,5/33,5 cm.
Aldersrelaterede spor.
Selected, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag