2014/793
Robert Burmeister (f. Odense 1881, d.)
Marken pløjes. Sign. monogram. Olie på lærred. 45×50.
KRakeleringer. Behov for rensning.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag