2148/257
Russisk ikon Deesis ikon. Tempera på træpanel. Let forsænket billedflade/“kovcheg”. Ca. 1900. 27×22.
Mindre krakeleringer. Afslag på kanter. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud