1921/721
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)
“Mondial” Fritstående to pers. sofa betrukket med grå Kvadrat uld. Formgivet 2000. Udført hos Getama. H. 73. L. 145. D. 71.
Proveniens: Udstillingsmodel fra Getama salgsudstilling, København.
Dette emne handles i fuldmoms
Udstillingsmodel. Fremstår med minimal brugsslitage.
Moderne kunst og design, 21. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
33 bud