808/671
Victor Johansen (f. Buerup 1888, d. 1963)
Parkparti med andefugle. Sign. V. Joh. 18. Olie på lærred. 33×55.
Lærred med enkelte stifthuller. Behov for let opstramning.
Malerier, 20. februar 2008
Vurdering
Hammerslag