911/242
Guillaume de Lamberty (f. 1660, d. 1742, German correspondent)
Memoires pour servir à l'histoire du XVIII siècle, contenant les negociations [...]. 14 bind. The Haag: Pierre Gosse 1735–1740. 2. udg. Stor 4to. Komplet. Indbundet i samt. helbind af kalv. Med 4 forgyldte kroner på rygge, rød snit. (14)
Proveniens: Valdemars Slot, Tåsinge.
Bøger fra Valdemars Slot, 30. november 2022
Vurdering
Hammerslag