2148/310
Edwardiansk tantalus af egetræ med beslag af forniklet metal, tre firesidede karafler af delvist facetteret glas. 20. årh.s begyndelse. H. 35. L. 37.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Små afslag på karafler. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud