1848/​1567

Ti skåle af blåt og klart glas, med ombøjet rand. Ca. 1900. Diam. 16–23,5 cm. (10)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser.

Varia, 29. november 2018

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK