1848/1567
Ti skåle af blåt og klart glas, med ombøjet rand. Ca. 1900. Diam. 16–23,5 cm. (10)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser.
Varia, 29. november 2018
Vurdering
Hammerslag