902/144
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
Parti fra Moesgaard Strand ved Aarhus. Sign. Janus la Cour 1890. Olie på lærred. 65×105.
Malerier og tegninger, 1. juni 2021
Vurdering
Hammerslag