902/​144

Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)

Parti fra Moesgaard Strand ved Aarhus. Sign. Janus la Cour 1890. Olie på lærred. 65×105.

Malerier og tegninger, 1. juni 2021

Vur­dering

50.000–75.000 DKK

Hammerslag

75.000 DKK