1927/2029
To armbåndsure af hi-tech keramik og forgyldt metal. Model Diastar og Jubilé. Quartz værker med dato. Urenes B. 24–27 mm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Begge med afslag på glas. Diastar uret går ikke. Batteriskift påkrævet. Jubilé uret fungerer. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 3. juli 2019
Vurdering
Hammerslag