2051/102
Bertel Thorvaldsen, efter 20. årh.
“Amor og Bacchus, Høsten”. Usigneret. Vægrelief af gips. Plakette af messing fra Thorvaldsens Museum. H. 52. B. 68.
Let snavset. Enkelte minimale kanthak.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. december 2020
Vurdering
Hammerslag
30 bud