2131/​1008

Rud. Rasmussen

Rektangulært bord af cubamahogni med svungne ben og profileringer på sarg. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen Snedkerier. H. 70,5. L. 200. B. 100.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og krakeleringer. Ben med kantafslag og afkortet. Forlængere til ben medfølger.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag