2131/1008
Rektangulært bord af cubamahogni med svungne ben og profileringer på sarg. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen Snedkerier. H. 70,5. L. 200. B. 100.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og krakeleringer. Ben med kantafslag og afkortet. Forlængere til ben medfølger.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag