1803/577
Dansk møbeldesign
Fritstående dameskrivebord af palisander, front med to skuffer. 1960'erne. H. 70,5. L. 120. B. 60.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Mindre finérskader. En nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 16. januar 2018
Vurdering
Hammerslag