905/859
Sam Francis (f. San Mateo, Californien 1923, d. Santa Monica 1994)
Uden titel, 1983. Sign. Sam Francis, 3/75. Offset litografi i farver. Bladstørrelse 101,9×71,4.
Litteratur: L-262; SF-229.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021
Vurdering
Hammerslag