873/139
Et par store sengustavianske lampetspejle, ovale udskåret med lyre og bladværk, hver med to lysarme af messing. Sverige, 19. årh.s begyndelse. H. 92. B. 51. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag