2043/74
Sign. Tyrkisk Hereke silketæppe, partier med forgyldt tråd, prydet med vase, blomster og bladværk, ca. 1 million knuder pr. kvm. 20. årh.s slutning. 115×84.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag