1847/​128

Dansk barok bord af egetræ og fyrretræ. I fronten skuffe. 18. årh.s midte. H. 85. B. 132. D. 85.

Almindelige brugs- og alderstegn, herunder gamle ormeangreb og slitage.

Ældre malerier og møbler, 19. november 2018

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.400 DKK

(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK