1847/128
Dansk barok bord af egetræ og fyrretræ. I fronten skuffe. 18. årh.s midte. H. 85. B. 132. D. 85.
Almindelige brugs- og alderstegn, herunder gamle ormeangreb og slitage.
Ældre malerier og møbler, 19. november 2018
Vurdering
Hammerslag