1904/1515
Et par vinkander af sølv, ciseleret med vinløv og druer, cartouche med initialer. P. Hertz, København 1889. Vægt 1045 gr. H. 35,5 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Den ene vipper lidt.
Varia, 24. januar 2019
Vurdering
Hammerslag
14 bud