2124/34
Charlotte Trampe Poulsen (d. 20. årh.)
“Parti fra Fakkegrav, Vejle”. Usigneret. Betegnet på bagsiden Charlotte Trampe Poulsen. Olie på lærred. 111×95,5.
Udstillet: Charlottenborg.
Behov for let overfladerensning. Én reparation/lap på bagsiden. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag