899/1289
Walter Henry Williams (f. Brooklyn, New York 1920, d. København 1998)
“Summer Landscape”, 1977. Sign. Walter Williams. Olie på plade. Diam. 65.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020
Vurdering
Hammerslag