2039/548
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)
To-personers sofa af valnød, sæde og ryg betrukket med grå Hallingdal uld. Model ND 82. Designet 1952. Udført hos Snedkergaarden. L. 139.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||