1803/1680
Et par væglampetter af bronze, støbt med egeløv og sløjfer, hver med to lysarme. 20. årh. H. 42. (2)
Tidligere monteret til el, monteringshuller. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag