2420/57
Balusterformet vase af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med Foo hunde omkranset af blomster og bladværk. Kina, 18. årh. H. 41 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Brændingsfejl, reparation ved rand.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
25 bud