12022/33
Achton Friis (f. Trustrup 1871, d. København 1939)
Træer i landskab. SIgn. Achton Friis 1918. Olie på lærred. 52×59. Indrammet.
Krakeleringer.
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag