2039/​2064

Certina

Herrearmbåndsur af 14 kt. guld. Model Blue Ribbon. Automatisk værk. Gylden urskive med forgyldte visere og timemarkører. Senere rem af brunt læder. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Service påkrævet. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 23. september 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.950 DKK

11 bud

1.950 DKK
1.900 DKK
1.850 DKK
(Autobud) 1.800 DKK
1.750 DKK
1.700 DKK
1.650 DKK
(Autobud) 1.600 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK