2039/2064
Herrearmbåndsur af 14 kt. guld. Model Blue Ribbon. Automatisk værk. Gylden urskive med forgyldte visere og timemarkører. Senere rem af brunt læder. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Service påkrævet. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 23. september 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud